لیبل چیست؟

لیبل محصول قسمتی از بسته ‌بندی یک محصول است که اطلاعات و مشخصات آن را به مصرف کننده ارائه می‌دهد و طراحی لیبل در مشهد فرآیندی است که طی آن برچسبی برای یک محصول ایجاد می شود. لیبل محصول معمولا حاوی اطلاعاتی است که برای مصرف کننده مهم است.

طراحی بسته بندی مواد غذایی آوند استودیو مشهد

این اطلاعات معمولا شامل موارد زیر است:

نام محصول: نام محصول باید واضح و مختصر باشد تا مصرف کننده بتواند آن را به راحتی تشخیص دهد.

نام و نشان برند: نشان تجاری یک نماد یا تصویر است که برای شناسایی یک برند خاص استفاده می شود.

ترکیبات: ترکیبات به مصرف کننده می گوید که محصول از چه موادی ساخته شده است.

دستورالعمل استفاده: دستور استفاده به مصرف کننده می گوید که چگونه از محصول استفاده کند.

تاریخ تولید و انقضا: تاریخ انقضا به مصرف کننده می گوید که محصول تا چه زمانی قابل استفاده است.

اطلاعات تغذیه ای: اطلاعات تغذیه ای به مصرف کننده می گوید که محصول چه مقدار از مواد مغذی را در هر وعده غذایی یا نوشیدنی ارائه می دهد.

هشدارها: هشدارها به مصرف کننده در مورد خطرات احتمالی استفاده از محصول هشدار می دهد.

طراحی بسته بندی در مشهد

هدف از طراحی لیبل چیست؟

به طور خلاصه هدف از طراحی لیبل در مشهد، انتقال اطلاعات در مورد محصول به مصرف کنندگان و متمایز کردن محصول از رقبا است.

ویژگی های طراحی لیبل خوب

همانطور که در بالاتر بیان شد، طراحی لیبل جنبه حیاتی از بازاریابی برای محصول محسوب می شود. یک طراحی لیبل خوب می تواند توجه مصرف کنندگان را جلب کند، هویت برند را منعکس کند، اطلاعات ضروری را منتقل کند، محصول را از رقبا متمایز کند و یک ارتباط عاطفی با مصرف کنندگان ایجاد کند.

عناصر کلیدی یک طراحی لیبل خوب عبارتند از:

 • سادگی و وضوح: لیبل های ساده و مینیمال اغلب موثرتر هستند. آنها از شلوغی بصری می کاهند و درک محصول را برای مصرف کنندگان آسان می کنند.
 • پالت رنگ: رنگ ها می توانند احساسات را برانگیزند و بر تصمیمات خرید تأثیر بگذارند. در یک طراحی لیبل خوب، پالت رنگی را انتخاب می کند که با برند و پیام مورد نظر محصول همسو باشد.
 • تایپوگرافی: انتخاب فونت و نوع تایپوگرافی می تواند پیام های مختلفی را منتقل کند. انتخاب فونت هایی که با هویت برند همخوانی داشته باشند مناسب تر است.
 • تصاویر و گرافیک: استفاده از تصاویر و یا المان های گرافیکی با کیفیت بالا ضروری هستند. این المان ها و تصاویر باید محصول را تکمیل کنند و یک روایت بصری منسجم ایجاد کنند.
 • خوانایی: لیبل ها را باید بتوان براحتی و با یک نگاه خواند. اندازه و کنتراست مناسب فونت ها تضمین می کند که مصرف کنندگان می توانند به سرعت اطلاعات لازم را دریابند.
 • تطبیق پذیری: یک طراحی لیبل باید به اندازه کافی تطبیق پذیر باشد تا روی اندازه های مختلف محصول و بسته بندی کار کند.
 • داستان سرایی: لیبل هایی که داستانی را تعریف می کنند یا روایتی را نقل می کنند می توانند باعث شوند که مصرف کنندگان ارتباطی عمیق تر با محصول برقرار نمایند.

طراحی لیبل حرفه ای

به مانند طراحی بسته بندی، طراحی لیبل از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و می تواند برای کسب و کارهای مختلف و محصولات متفاوت کاربرد داشته باشند. یکی از مواد استفاده از لیبل را می توان در محصولاتی مثل عطر و ادکلن، لوازم آرایشی بهداشتی، دارو، مواد غذایی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

یک طراحی لیبل حرفه ای و خاص می تواند باعث تمایز محصول شما از محصولات سایر رقبا شده و هنگامی که در قفسه فروشگاه ها قرار می گیرد به راحتی توجه مصرف کنندگان را به خود جلب نماید و آنها را قانع کند که محصول شما را برگزینند. دقیقا از همین روست که از لیبل به عنوان بازاریاب خاموش یاد می کنند. چون طراحی لیبل حرفه ای می تواند تاثیرات چشمگیری در جلب توجه و جذب مشتریان جدید داشته باشد. طراحی لیبل برای محصولات مختلف باید با در نظر گرفتن مخاطب هدف و سلایق او، و کاربردهای محصول انجام شود که تیم طراحی حرفه ای آوند استودیو به خوبی به این امر واقف می باشند.

لازم به ذکر است که خدمات آوند استودیو تنها به طراحی لیبل محدود نشده و طیف گسترده ای از خدمات طراحی بسته بندی، طراحی لوگو، طراحی لوگو موشن، عکاسی صنعتی و تبلیغاتی و طراحی هویت بصری در مجموعه آوند به مشتریان ارائه می گردد.

طراحی بسته بندی در مشهد

اهمیت طراحی لیبل تخصصی در مشهد

طراحی لیبل برای هر کالا هویتی منحصر به‌ فرد و ویژه می بخشد و همانطور که در بالاتر اشاره نمودیم طراحی لیبل تخصصی یک ابزار قدرتمند برای بازاریابی به شمار می‌رود. تیم متخصص آوند استودیو به خوبی به این امر واقف هستند. یک طراحی لیبل تخصصی می تواند نقش موثر و مهمی در جلب توجه مشتری و افزایش فروش داشته باشد.

کاربرد لیبل

همانطور که بارها بیان داشته ایم. در چشم انداز کسب و کار رقابتی امروز، بسته بندی موثر نه تنها در جذب مشتری، بلکه در انتقال اطلاعات حیاتی در مورد یک محصول نقش اساسی ایفا می کند. لیبل ها و لیبل ها جزء اساسی از بسته بندی محسوب می شوند که می توانند بر تصمیم مصرف کننده در انتخاب یک محصول تاثیر بگذارند.

موارد استفاده از لیبل بسیار گسترده بوده و می توان گفت مهم ترین و اساسی ترین موارد استفاده از لیبل، شناسایی اموال و معرفی محصولات است. از انواع متنوع لیبل می توان به: لیبل بارکدی، لیبل های کاغذی، لیبل های متالایز، لیبل‌های پشت چسب‌دار، لیبل اسکراچ، لیبل‌های دور پیچ یا حرارتی، لیبل‌های ژله‌ای با پایه پلاستیک، لیبل‌های شفاف، لیبل متال، لیبل پشت متال و… نام برد که هر کدام ویژگی و کاربرد منحصر به فرد خود را داشته که از حوصله این مقاله خارج است.

طراحی بسته بندی ادویه جات آوند استودیواشتباهات در هنگام طراحی لیبل 

از جمله اشتباهات رایج که می تواند در هنگام طراحی لیبل در مشهد اتفاق بیافتد می توان به غلط های املایی، شلوغی بیش از حد طرح و استفاده بیش از اندازه از المان های مختلف، عدم رعایت فضای امن، عدم رعایت فاصله صحیح بین متن ها، فرمت خروجی نادرست، ناخوانایی و… اشاره نمود.

مراحل طراحی لیبل در مشهد

 1. محصول و مخاطبان هدف خود را درک کنید
 • پیشنهاد فروش منحصر به فرد (USP) محصول شما چیست؟
 • چه مزایای کلیدی برای مصرف کنندگان ارائه می دهد؟
 • مشتریان ایده آل شما چه کسانی هستند؟

پس از اینکه درک روشنی از محصول و مخاطبان هدف خود به دست آوردید، می توانید شروع به ایجاد یک طرح لیبل کنید.

 1. بررسی رقبا

به لیبل های محصولات مشابه در بازار نگاه کنید.

 • چه کارهایی را خوب انجام می دهند؟
 • چه کارهایی می توانند بهتر انجام دهند؟

هر گونه روند یا بهترین شیوه ای را که می توانید در طراحی خود بگنجانید، شناسایی کنید.

 1. ایجاد مفهوم
 • می خواهید برچسب شما چه نوع حال و هوا یا احساسی را منتقل کند؟
 • از چه عناصر بصری برای دستیابی به این اثر استفاده خواهید کرد؟

در نظر بگیرید که برای کمک به ایده پردازی ایده ها و توسعه یک مفهوم منسجم از یک صفحه مود برد استفاده کنید.

 1. طراحی لیبل

هنگامی که یک ایده کلی از ظاهر لیبل خود دارید، شروع به طراحی آن نمایید. این یک فرصت خوب برای آزمایش چیدمان های مختلف، رنگ ها و تایپوگرافی است.

 1. بهبود و اصلاح طرح

هنگامی که یک طرح اولیه کامل شد، شروع به انجام تغییرات و اصلاح طرح خود کنید. به جزئیاتی مانند فاصله بندی متن و تصاویر، خوانایی تایپوگرافی و تعادل کلی ترکیب توجه کنید.

 1. دریافت بازخورد

نظر افراد مختلف (دوستان، خانواده، همکاران یا مشتریان بالقوه) را در خصوص طرح لیبل جویا شده و بازخورد بگیرید. به انتقادات توجه کرده و در صورت نیاز تغییراتی در طراحی خود ایجاد کنید.

 1. طرح نهایی

هنگامی که از طرح لیبل خود راضی هستید، وقت آن است که آن را نهایی کنید.

 1. چاپ لیبل

در نهایت می توانید طرح نهایی لیبل خود را چاپ نمایید. البته قبل از تولید انبوه بهتر است یک نمونه از لیبل را چاپ کرده و از همه نظر آن را بررسی کنید و پس از تایید تولید انبوه را شروع نمایید.

بهترین نرم افزار برای طراحی لیبل

نرم افزارهای مختلفی برای طراحی لیبل وجود دارند که از میان آنها می توان به مجموعه نرم افزار های فتوشاپ و ایلوستریتور از کمپانی ادوبی اشاره نمود و بیشتر شرکت ها از همین نرم افزار ها برای طراحی بسته بندی و لیبل استفاده می کنند.

بهترین شرکت طراحی لیبل در مشهد

در حال حاضر شرکت‌های زیادی در زمینه طراحی لیبل فعالیت می‌کنند، اما برای داشتن یک لیبل با کیفیت و جذاب، انتخاب یک شرکت طراحی لیبل معتبر بسیار مهم است. آوند استودیو با بهره‌ گیری از نیرو های متخصص و با تجربه آماده انجام کلیه سفارشات طراحی بسته بندی و طراحی لیبل می باشد.

قیمت طراحی لیبل در مشهد

قیمت طراحی لیبل در مشهد به عوامل مختلفی بستگی دارد و با استفاده از فرمول خاصی محاسبه می شود. عوامل مختلفی مثل نوع و جنس، ابعاد، تیراژ، نوع چاپ و… مورد بررسی قرار می گیرند و سپس محاسبه قیمت انجام می گیرد. برای استعلام قیمت دقیق طراحی بسته بندی و طراحی لیبل، می توانید با آوند استودیو تماس بگیرید. کارشناسان ما با ارائه مشاوره رایگان، به شما کمک می کنند تا بهترین بسته بندی و لیبل را برای محصول خود انتخاب کنید.

طراحی بسته بندی ادویه جات آوند استودیو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *