لوگو چیست؟ اگر بخواهیم به صورت خیلی ساده و ابتدایی توضیح دهیم. لوگو ها نمادها یا نشانه هایی هستند که از متون یا تصاویر ساخته شده اند و به ما کمک می کنند تا برند های مورد علاقه مان را بشناسیم. لوگو سنگ بنای برند شماست. مشتریان با دیدن لوگو، می توانند نوع کسب و کار و حوزه فعالیت تان و ارزش های مهم برای برند شما را دریابند.

اگر نیاز به طراحی لوگو دارید، با آوند تماس بگیرید. علاوه بر خدمات طراحی لوگو حرفه ای، صفر تا صد خدمات طراحی و چاپ بسته بندی، عکاسی تبلیغاتی و صنعتی، طراحی سایت و… با بهترین کیفیت و در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می پذیرد.

لوگو چیست؟

لوگو نماد یا نشانی از متشکل از متن یا تصاویر است که یک کسب و کار را نشان می دهد. لوگو نشان دهنده حوزه فعالیت یک کسب و کار و ارزش های مهم برای آن برند می باشد. طراحی لوگو به معنای ساخت بهترین نشان تجاری برای یک برند یا کسب و کار است.

کارکرد لوگو چیست؟

مشخصا لوگوها غیر از زیبایی کارکرد دیگری هم دارند. در ادامه به کارکردهای اصلی لوگو اشاره خواهیم داشت.

لوگو می تواند شما را از رقبایتان متمایز کند

شاید اساسی ترین عملکرد یک لوگو این باشد تا به کسب و کار شما یک هویت منحصر به فرد ببخشد تا شما را از سایر کسب و کارها متمایز نماید. خصوصا اگر در حوزه فعالیت کسب و کارتان رقیب داشته باشید (تقریبا 99.99 درصد کسب و کارها رقیب دارند.) بیاد داشته باشید قبل از اینکه لوگوی خود را طراحی کنید، باید لوگوی رقبا را مورد بررسی قرار دهید.

لوگو اطلاعاتی کلیدی در خصوص کسب و کار شما ارائه می دهد

همانطور که گفتیم یک لوگوی خوب اطلاعات مهمی در مورد کسب و کار شما در اختیار مشتری شما قرار می دهد، و می تواند حوزه فعالیت شما، خدماتی که ارائه می دهید، و ارزش های برند شما را به اشتراک بگذارد.

مثلا، یک کسب و کار ممکن است از تصاویر مدار و برد های الکترونیکی در لوگوی خود استفاده کند تا نشان دهد که در صنعت نرم افزار فعالیت می کند. یا یک کسب و کار دیگر می تواند برای اینکه نشان دهد دوست دار محیط زیست است از رنگ های خاصی برای نشان دادن این موضوع استفاده کند. کسب و کاری دیگر ممکن است از یک فونت خاص و شیک برای نشان دادن لوکس بودنش استفاده کند.

لوگو می تواند باعث شناخت برند شود

لوگوها تاثیر بصری از خود به جای می گذارند و به مشتریان شما یادآور می شوند که شما وجود دارید! به عبارت دیگر، لوگو می تواند ارتباط بصری قوی با یک کسب و کار ایجاد نماید و این ارتباط بصری به مشتریان کمک می کند تا برند شما را به خاطر بسپارند. به برندهایی مثل نایکی یا مک دونالد فکر کنید، لوگوهای این برند ها بقدری متداول هستند که همه به محض دیدن آن شناسایی اش می کنند.

المان های اصلی لوگو

حال که با کارایی لوگو آشنا شدیم، میخواهیم المان اصلی لوگو را بررسی نماییم.

تایپوگرافی

وقتی صحبت از فرم می شود، در لوگو عموما می توان عنصری از تایپوگرافی را یافت. حال این تایپوگرافی می تواند یک حرف باشد (سبک مونوگرام) و یا مخفف یا عنوان کامل برند.

تصویر سازی

گاهی اوقات تایپوگرافی با نماد هایی همراه می شوند که می توانند معرف یا متشکل از عناصر هندسی انتزاعی باشند. گاهی وقت ها عناصر تزئینی (مثل خطوط یا نقطه ها) به لوگو اضافه می شوند. لوگوی Ever South Brewing شامل تایپوگرافی همراه با نماد هندسی و مصور غروب خورشید و با ساقه گیاهی است که به سمت بالا رشد می کند.

رنگ

بعد از فرم به رنگ ها می رسیم. لوگو ها می توانند سیاه و سفید باشند، یا تک رنگ و یا چند رنگ باشند. لوگوهای رنگی (چند رنگ) می توانند پالت رنگی مشابه (رنگ های نزدیک به هم) یا پالت رنگی مکمل (رنگ های مخالف یا متضاد) می باشند.

طراحی لوگو در آوند استودیو مشهدزمینه

در برخی موارد لوگو را می توان در زمینه ای که در آن استفاده می شود تعریف نمود. خب، البته مهم است که در مورد زمان و مکان استفاده از لوگو ها فکر کنید. به این فکر کنید که لوگو ها کجا ظاهر می شوند. عموما روی وبسایت، روی کارت ویزیت، در ویترین فروشگاه ها و جاهای مختلف دیگر. اما به خاطر داشته باشید که هر کسب و کاری ممکن است نیاز های خاصی داشته باشد.

المان های استاتیک یا داینامیک (ایستا یا پویا)

یکی از تصمیماتی که می توان به آن فکر کرد، تصمیم به ایجاد یک لوگوی استاتیک (لوگویی که شکل آن در همه جا یکسان است) یا یک لوگو داینامیک (لوگویی که بسته به جایی که در آن استفاده می شود، تغییر می کند) است.

طراحی لوگو داینامیکتفاوت لوگو با برندینگ

یکی از مسائلی که ممکن است پیچیده به نظر آید درک تفاوت بین لوگو و برند است. برند شما مجموعه ای از برداشت هایی است که مردم درباره شرکت شما دارند. یا به عبارت دیگر، تاثیر بزرگیست که کسب و کار شما بر روی مشتری می گذارد. این تاثیر بر مشتری می تواند نتیجه تبلیغات و آگهی ‌های بازرگانی، خدمات مشتری و لوگوی شما باشد. به خاطر داشته باشید که لوگوی شما بخشی از برندسازی شماست (نه برعکس).

خدمات طراحی لوگو در آوند استودیو

آوند استودیو با داشتن تیمی مجرب از افراد مجرب و متخصص آماده پذیرش کلیه سفارشات طراحی لوگو چه در مشهد و چه به صورت ریموت و دورکار می باشد. علاوه بر خدمات طراحی لوگو، کلیه خدمات طراحی بسته بندی، عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، طراحی سایت و طراحی هویت بصری در مجموعه آوند استودیو در کوتاه ترین زمان و با بهترین کیفیت ممکن انجام می پذیرد. برای مشاهده نمونه کارها می توانید به قسمت نمونه کارها در سایت مراجعه فرمایید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *